JKonsult | Google Premiere Partner

MPK un GVR (galvenā veiktspējas rādītāja) monitorings: Kā noteikt un strādāt ar budžeta radītu seansa daļu kritumu?

“Budžeta radīts seansa daļu kritums” pēc definīcijas ir situācija, kad reklāmdevējam nav pietiekami liels budžets, lai nodrošinātu nepārtrauktu reklāmu rādīšanu. Šī, protams, ir vienkāršota definīcija, jo ir iespējamas arī tādas situācijas, kad reklāmdevējs neveic nekādas izmaiņas budžetā, bet kādā noteiktā laika posmā ir novērojams vērā ņemams seansa daļu kāpums vai kritums.

Seansa daļu kritumu var radīt vairāki faktori, bet šajā rakstā mēs apskatīsim būtiskākos:

  • sezonalitāte;
  • apjoma izmaiņas;
  • mērķauditorijas atlases izmaiņas;
  • MPK izmaiņas;
  • izmaiņas kvalitātes rādītājā;
  • budžeta izmaiņas.

Piemēram, attēlā redzamajā gadījumā meklēšanas vaicājumu skaits uzkāpa līdz 130%, bet seansi uzkāpa tikai līdz 16% atzīmei. Iemesls, kāpēc seansi nepietuvojās  meklēšanas vaicājumu skaita līmenim, ir zaudēts SD budžets.

Foto: Adalysis

Sezonalitāte un izmaiņas meklēšanas vaicājumu skaitā

Ja jūs neesat veicis nekādas izmaiņas savā kontā, bet SD skaitlis turpina mainīties, tad pie vainas visbiežāk būs izmaiņas meklēšanas vaicājumu skaitā. Meklēšanas vaicājumu skaitu var ietekmēt daudz kas: TV reklāmas, raksti presē, jaunas reklāmas kampaņas utt., tāpēc vēlams paredzamo sezonalitāti ņemt vērā un laicīgi palielināt budžetu, lai meklēšanas vaicājumu skaits vainagotos ar augstu seansu skaitu. Jāpiemin, ka sezonalitāte var būt arī neparedzama – piemēram, kad produktu negaidīti piemin kāda slavenība.

Mērķauditorijas atlases izmaiņas

Ja tiek veiktas mērķauditorijas atlases izmaiņas, kas palielina vai samazina seansu skaitu, tad tas tiešā veidā ietekmē arī budžeta radītu SD kritumu. Ja, pievienojot negatīvos atslēgvārdus vai nopauzējot atslēgvārdus, jūs samazināt izsoļu skaitu, kurā piedalāties, tad arī budžeta radītam SD kritumam vajadzētu kļūt mazākam, jo jums būs mazāk iespēju iztērēt naudu un vākt klikšķus.

Ja tiek pievienotas jaunas iespējas: dinamiskās meklēšanas reklāmas (DMR), jauni atslēgvārdi, tiek noņemti negatīvie atslēgvārdi, tad budžeta radīts SD kritums palielināsies, jo būs parādījušās jaunas iespējas, kur budžetu iztērēt.

Veicot šādas izmaiņas, vajadzētu no jauna pārskatīt arī savu budžetu.

MPK izmaiņas

Ja MPK krītas, tad tas nozīmē, ka katrs klikšķis uz reklāmas maksā mazāk un reklāma tiek rādīta biežāk un ilgāk, bet, ja MPK kāpj, tad budžets tiek iztērēts ātrāk un ir novērojams budžeta radīts SD kritums.

Ja tiek izmantota manuālā MPK cenu noteikšana, tad šādām izmaiņām ir vieglāk pielāgoties, bet, ja tiek izmantota automātiskā MPK cenu noteikšana, tad reklāmdevējs var pat nepamanīt, ka notikušas dramatiskas MPK izmaiņas un budžets tiek iztērēts pārāk ātri.

MPK izmaiņas var radīt jauns konkurents reklāmas tirgū, kā arī esošo konkurentu taktikas maiņa – kļūšana agresīvākiem vai pasīvākiem.

Izmaiņas kvalitātes rādītājā

Ja jūsu kvalitātes rādītājs kļūst augstāks, kas palielina arī reklāmas izsoļu skaitu, kurās jūs piedalāties, tad jūs novērosiet, ka jūsu seansa daļu kritums pārslēdzas no zaudēta ranga uz zaudētu budžetu.

Ja jūsu reklāmas bieži atrodas augstākajās pozīcijās un jūsu kvalitātes rādītājs kļūst augstāks, tad jūs varēsiet novērot vidējās MPK kritumu, kas nozīmē to, ka jūs saņemsiet vairāk klikšķu par to pašu budžetu. Līdz ar to samazināsies arī budžeta radīts SD kritums.

Ja kvalitātes rādītājs pazeminās, tad jūs novērosiet SD kritumu, kā arī MPK kāpumu, kas nozīmēs to, ka budžets tiks iztērēts ātrāk un jūsu reklāma saņems mazāk klikšķu.

Foto: Adalysis

Budžeta izmaiņas

Un, protams, ja jūs veicat izmaiņas budžetā, tad jūs varat sagaidīt arī izmaiņas SD kritumā. Tas, ko vajadzētu darīt pirms budžeta maiņas: atrast punktu, kur palielināt budžetu un joprojām saņemt reklāmguvumus par pieņemamu maksu par ieguvumu (MPI).

Tas, ko nevēlas neviens reklāmdevējs, ir budžeta radīts seansa daļu kritums visrentablākajās kampaņās, tieši tāpēc ienesīgākajām kampaņām vajadzētu nodrošināt pietiekami lielu budžetu, lai tas apmierinātu pieprasījumu. Ja nevēlaties palielināt budžetu, tad jāveic izmaiņas mērķauditorijas atlasē, atbrīvojoties no mazāk ienesīgajiem vienumiem vai pazeminot cenas reklāmu izsolēs.

Avoti: Adalysis; Google Support

Sāksim sarunu

[contact-form-7 id=”306″ title=”Contact form 1_lv”]

Google tēma

Google trendi 2021. gadam

Google reklāma ir pastāvīga vērtība, jo ar to iespējams sasniegt savus potenciālos klientus, lai arī kur interneta vidē viņi atrastos – meklējot informāciju Google meklētājā,

Lasīt vairāk »