JKonsult | Google Premiere Partner

Google Tag Manager – kāpēc to lietot?

Google Tag Manager jeb GTM ir Google sistēma, kas tika radīta 2012. gadā, lai atvieglotu Google Analytics tagu menedžēšanu. Šis rīks ir ērti lietojams un ļauj veikt tagu pārvaldīšanu arī cilvēkiem bez padziļinātām JavaScript vai IT zināšanām, tādējādi ļaujot ietaupīt ne tikai laiku, bet arī darba resursus.
Pateicoties GTM, iespējams mājaslapai pievienot un atjaunot Google AdWords tagus, Google Analytics tagus, DoubleClick Floodlight tagus un arī daudzus ar Google nesaistītus trešo pušu tagus tieši no Google Tag Manager sistēmas. Sistēma novērš kļūdu rašanos, kā arī ļauj mājaslapā ātri izvietot tagus. Ja pārvaldi vairākas mājaslapas, tad GTM ir ideāla sistēma, jo tā ļauj izveidot vairākus tagu konteinerus – katrai mājaslapai savu, lai to pārvaldīšana būtu ērtāka un vienkāršāka.
Kāpēc lietot šo rīku?

Mērķu iestatīšana: bez programmēšanas resursu iesaistes iespējams iestatīt mērķus, piemēram, zvanu noteikšanu, pieteikuma formu aizpildi, ekomerciju, pārejas uz linkiem un daudz ko citu, kas palīdz izvērtēt reklāmas atdevi.
Domā par nākotni: Sistēmas atjaunināšana var būt laikietilpīga un sarežģīta, bet ar GTM atjaunināšana ir vienkārša un šo procesu iespējams veikt vienuviet visām mājaslapām, nevis katrai mājaslapai atsevišķi.
Ātrums:
Pateicoties GTM, pievienot jaunus tagus un veikt izmaiņas iespējams ļoti ātri un bez nepieciešamības veikt koda izmaiņas mājaslapā. Tādējādi tiek paātrināts process no testēšanas līdz izmaiņu ieviešanai praksē.
Elastīgums: GTM ļauj vienkāršas izmaiņas tagos veikt tev pašam, bez nepieciešamības procesā iesaistīt mājaslapas izstrādātāju vai kādu no uzņēmuma IT daļas, tādējādi padarot darbu vienkāršāku un ļaujot uzņēmuma IT daļai strādāt pie lielākiem un sarežģītākiem projektiem.
Atkļūdošanas opcijas: Svarīgi ir pārbaudīt, vai tagi darbosies kā plānots, pirms tie tiek publicēti, tāpēc GTM ir iebūvēta atkļūdošanas sistēma, kas ļauj testēt un novērst katra jauninājuma trūkumus, pirms jauninājums tiek aktivizēts.
Versiju kontrole: Katru reizi, kad tiek publicēta kāda izmaiņa, tā tiek arhivēta, tādējādi sniedzot sistēmas lietotājam pieeju visām iepriekšējām versijām gadījumā, ja viņš vēlas izmantot kādu no tām.
Lietotāju kontrole: GTM ļauj iestatīt vairāku personu sistēmas pieeju, kas ļauj tās lietotājiem aplūkot, labot un publicēt saturu. Lietotājam tiek dota iespēja kontrolēt to, kuram ir tiesības veikt izmaiņas.
Iebūvētie tagi: GTM sistēmā iekļauti tagi priekš Universal Analytics, AdWords konversijām, remārketinga, kā arī daudz kam citam, lai atvieglotu GTM sistēmas lietošanu cilvēkiem bez kodēšanas pieredzes vai ar minimālu pieredzi.

Sāksim sarunu

[contact-form-7 id=”306″ title=”Contact form 1_lv”]

Google tēma

Google trendi 2021. gadam

Google reklāma ir pastāvīga vērtība, jo ar to iespējams sasniegt savus potenciālos klientus, lai arī kur interneta vidē viņi atrastos – meklējot informāciju Google meklētājā,

Lasīt vairāk »