JKonsult | Google Premiere Partner

Google Ads gatavojas vidējās pozīcijas metrikas norietam

Kad 2018. gadā Google paziņoja par augstākās un visaugstākās pozīcijas metrikas ieviešanu, reklāmdevēji zināja, ka tas nozīmē vidējās pozīcijas metrikas beigu sākumu.

Kas ir vidējās pozīcijas metrika?

Vidējās pozīcijas metrika norāda uz to, kāds ir reklāmas rangs, salīdzinot ar konkurentu reklāmām, tomēr šis reklāmas rangs nenorāda uz konkrētu reklāmas atrašanās vietu meklēšanas rezultātu lapās. Piemēram, vidējā pozīcija 1,5 var nozīmēt to, ka reklāma tiek rādīta 1. vai 2. pozīcijā un reklāma var atrasties gan virs, gan zem organiskajiem meklēšanas rezultātiem. Vidējās pozīcijas metrika sniedz tikai aptuvenu izpratni par reklāmas atrašanās vietu meklēšanas rezultātu lapās.

Laikam ejot, vidējās pozīcijas metrika kļuvusi mazāk svarīga reklāmu optimizācijas un likmju noteikšanas procesā.

Google vēlas, lai reklāmdevēji lietotu jaunas metrikas sistēmas:

Klikšķu daļas metrika: Dati par klikšķu daļu sniedz informāciju par meklēšanas tīklā saņemto klikšķu skaitu, kas dalīts ar aprēķināto maksimālo iespējamo klikšķu skaitu. Šie dati ļauj izprast to, cik tuvu reklāmdevējs ir maksimālajam iespējamajam klikšķu skaitam.

Jaunā vidējās pozīcijas metrika: Kopš 2018. gada novembra reklāmdevējiem ir pieejami dati par seansiem (augstākajā un visaugstākajā pozīcijā), kas izteikti procentos, kā arī par seansu daļu (augstākajā un visaugstākajā pozīcijā). Saskaņā ar Google, jaunā metrika sniedz precīzākus datus par to, kur tieši meklēšanas rezultātos redzama uzņēmuma reklāma.

Konkurētspējas metrikas: Reklāmdevējiem pieejama informācija par seansu daļu, zaudēto seansu daļu un precīzas atbilstības seansu daļu. Tas nozīmē, ka reklāmdevējs var izmantot šos datus, lai pieņemtu lēmumus par to, kā labāk uzrunāt mērķauditoriju, tā vietā, lai koncentrētos tikai uz augstu vidējo pozīciju.

Ko tas nozīmē reklāmdevējiem?

Ja iepriekš reklāmdevēja mērķis bija tāds, lai reklāmas vidējā pozīcija būtu 1, tad, sākot no šī gada septembra, nāksies izmantot visaugstākās pozīcijas metriku (seansi visaugstākajā pozīcijā % un visaugstākās pozīcijas seansu daļa), lai varētu saglabāt augstu reklāmas pozīciju meklēšanas rezultātos.

Šo izmaiņu rezultātā, visticamāk, augs MPK (maksa par klikšķi), jo mazliet neskaidrāka kļūs reklāmas pozīcija, salīdzinot ar konkurentu reklāmām, kas radīs sīvāku cīņu par augstāko un visaugstāko pozīciju.

Speciālisti īpašu uzmanību iesaka pievērst mērķauditorijām, jo tās būs svarīgākas nekā jebkad. Nepieciešams izstrādāt stratēģijas dažādām mērķauditorijām, kā arī vajadzētu izmantot dažādus mērķauditoriju veidus. Jo labāk izpratīsi savu mērķauditoriju (gan pirms, gan pēc tā paviesojusies uzņēmuma mājaslapā), jo efektīvākus lēmums spēsi pieņemt nākotnē.

Avots: PPC Hubbub

Sāksim sarunu

[contact-form-7 id=”306″ title=”Contact form 1_lv”]

Google tēma

Google trendi 2021. gadam

Google reklāma ir pastāvīga vērtība, jo ar to iespējams sasniegt savus potenciālos klientus, lai arī kur interneta vidē viņi atrastos – meklējot informāciju Google meklētājā,

Lasīt vairāk »