JKonsult | Google Premiere Partner

Asistētās konversijas Google Adwords.

Kas ir asistētās konversijas?

Viena no lietām, ko cilvēki Google Analytics sistēmā ignorē, ir asistētās konversijas. Kas tās tādas ir un ko tās spēj sniegt tavai reklāmai un biznesam?

Asistētās konversijas atskaites sniedz datus par dažādu mārketinga kanālu vērtību un nozīmīgumu pārdošanas procesā. Šīs atskaites sniedz datus par to, kurš no kanāliem:

  • nodrošina vietnes apmeklējumus;
  • liek viņiem atgriezties vietnē;
  • nodrošina pirkuma veikšanu.

Piemēram, cilvēks pirms 3 nedēļām uzklikšķināja uz tava reklāmas banera, apskatīja mājaslapu, bet neko nenopirka. Pēc laika viņš Google meklēja tava uzņēmuma nosaukumu, paviesojās mājaslapā un nopirka 500€ vērtu pulksteni.

eCommerce atskaitēs izskatīsies, ka par pirkumu atbildīgs Google meklētājs, bet patiesībā cilvēks uzņēmuma nosaukumu interneta meklētājā ievadīja, jo pirms 3 nedēļām uzklikšķināja uz reklāmas banera. Reklāmdevējs, atverot asistētās konversijas atskaiti, var apskatīt datus par pirmo mijiedarbību, kas šajā piemērā ir uzklikšķināšana uz reklāmas banera. Ignorējot šos datus, reklāmdevējs var padomāt, ka viņa izveidotais un Google reklāmas tīklā ievietotais baneris bijis bezjēdzīgs, kaut gan patiesībā tieši tas bijis iemesls, kāpēc cilvēks uzzinājis par uzņēmumu un vēlāk veicis pirkumu.

Pēdējā mijiedarbība parāda to, kurš no kanāliem ticis izmantots pēdējais, bet tas nenozīmē, ka tā bijusi vienīgā reklāmas kampaņas vienība, kas nodrošinājusi klientu piesaisti un pirkuma veikšanu. Ļoti iespējams, bez pirmās mijiedarbības nebūtu arī pēdējā mijiedarbība, kuras laikā veikts pirkums.

Kāda ir stāsta morāle?

Tikai tāpēc, ka kāds no reklāmas kampaņas kanāliem nenoslēdz pirkumu, nenozīmē, ka tas nav vitāls elements ceļā uz konversijas veikšanu. Daži reklāmas kanāli lieliski spēj piesaistīt potenciālos pircējus, bet citi kanāli nodrošina pirkumu veikšanu, tādējādi radot mijiedarbību. Analizējot datus, ir svarīgi kādu no šiem ķēdes posmiem neizraut no konteksta, jo, izslēdzot kādu, tavuprāt, mazsvarīgu reklāmas kampaņas kanālu, tu vari neapzināti atbrīvoties no svarīga reklāmas elementa, bez kura šī mijiedarbības ķēde vairs nestrādās. Atskaites par asistētajām konversijām ļaus tev saprast katra reklāmas kanāla nozīmi reklāmas kampaņā.

Avoti: That Agency; Google Support; Vertical Rail

Sāksim sarunu

[contact-form-7 id=”306″ title=”Contact form 1_lv”]

Google tēma

Google trendi 2021. gadam

Google reklāma ir pastāvīga vērtība, jo ar to iespējams sasniegt savus potenciālos klientus, lai arī kur interneta vidē viņi atrastos – meklējot informāciju Google meklētājā,

Lasīt vairāk »